Вибираємо стільчик для годування!
Вибираємо стільчик для годування!
Як правило, стільчик купують, коли малюк вже вміє сидіти самостійно (приблизно з шести місяців), і коли вводиться перший прикорм. Хоча, якщо розглядати стільчик, який має можливість дитині зайняти положення, лежачи або напівлежачи, то стільчик можна купити з народження. Перевагами такого стільчика буде те, що мама може спокійно поїсти і поклопотати в домашніх справах.
Закінчення експлуатації залежить від функціональних можливостей стільчика, від обмежень даної моделі за вагою, і звичайно, від бажання малюка користуватися його благами.
Розглянемо чотири види стільчиків:
навісні стільчики (Brevi Diner, Brevi Dinette, Chicco Hippo, Basic Bebe Confort, CAMfortable, Graco та ін.);
стільчик-бустер (Healthy Care (Fisher-Price), Fold N Go (Safety 1st) та ін);
високий стільчик (ABC DESIGN Sella, Baby Design, Concord, Bertoni, RECARO, Inglizina, Milly Mally, ARTI Comfort, Chicco Happy Snack, Peg-Perego Prima Pappa, CAM Campione та ін);
стільчик-трансформер (NEONATO Componibile, ABC DESIGN Giraffe, ARTI Alice Activa Jane та ін).
Навісний стільчик кріпиться безпосередньо до «дорослого» столу.
Плюси: Компактний - актуально для маленьких кухонь, мобільний - можна брати його в дорогу, в подорож, складатися по цьому в дорожній сумці займе мінімум місця, відносно не дорогий.
Мінуси: цей стільчик кріпиться не до всіх стільниць, якщо у вас стільниця великої товщини, переконайтеся в тому, що гвинтів система дозволить закріпити на ній обраний стільчик. Існує думка, що навісний стільчик розрахований на худеньких і спокійних дітей.
Стільчик-бустер практично зібрати навісний стільчик, відмінності: стільчик-бустер кріпиться не до загального столу, а ставиться на батьківський стілець, плюс має власну стільницю. (найчастіше поверхня пластикова або знімне тканинне покриття).
Плюси: ті ж, що у навісного стільця плюс пластикова поверхня, яку легко мити. Прикріплений стільчик-бустер можна переносити за собою по квартирі (навіть не виймаючи з нього дитину).
Мінуси: безпека такого стільця залежить, на жаль, не тільки від його «особистих якостей», а й від стійкості дорослого випорожнення, до якого він кріпиться.
Високі стільці розраховані переважно на дітей до трьох років.
Плюси: стабільність, додаткові можливості.
Мінуси: Старша дитина не може сама ні сісти за стіл, ні вийти з-за столу. Інші мінуси – залежно від моделі.
Стільчик-трансформер багатофункціональний, трансформується в крісло-гойдалку, ходунки, коляску, гойдалку або парту зі стільцем.
Плюси: вам не доведеться витрачати додаткові гроші на придбання гойдалки, гойдалки чи парти та у свою чергу економія квадратних метрів. Такий стільчик прослужити вашому малюку довше, ніж всі інші види стільчиків. Можна використовувати для творчості малюків та ігор.
Мінуси: можливі відносно великі габарити і вага стільчика в порівнянні з іншими видами, представленими вище Найдорожчою серед усіх видів стільчиків, але знову ж таки і багатофункціональний.
Тепер один із найважливіших факторів при виборі стільчика – це безпека: